آنچه بايد درباره رنگ‌هاي خوراكي بدانيد

تهیه شده توسط شرکت امیران تجارت بدر نماینده انحصاری فروش رنگ خوراکی داینمیک هندوستان در ایران

رنگ خوراکی

اخیرا رنگ‌هاي خوراکي در مغازه‌هاي فروش لوازم قنادی بفروش می رسند. بسياري از اين رنگها نه فقط علامت استاندارد ندارند؛ بلکه حتي نحوه استفاده و ترکيبات‌شان به زباني درج شده است که براي همگان قابل‌ درک نمی باشد.

از نکات اصلی که هنگام خريد رنگ‌هاي خوراکي بايد به آن توجه کنيم اين است كه اين رنگ‌ها حتما خوراکي باشند. رنگ‌هايي وجود دارند که در صنعت براي رنگ کردن پارچه، الياف پشمي و… استفاده مي‌شوند اما رنگ‌هايي که در صنعت غذا به کار مي‌روند، بايد ويژگي‌هاي خاص خوراکي داشته باشند.

یکی از نکات قابل توجه مجاز بودن این رنگ جهت واردات به کشور است. بعنوان نمونه رنگ تارتارازین در بعضی کشورها و منجمله کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مجاز می باشد ولی سازمان غذا و داروی ایران آنها را ممنوع اعلام نموده است. بعضی از فروشندگان سودجو با وارد کردن غیر مجاز این رنگ ، حتی به مصرف کنندگان خانگی نیز آنها را عرضه می نمایند . این عمل صرفا به معنی عدم توجه بسلامت افراد جامعه بوده و بطور جدی سلامت خانواده را بخطر می اندازد. تارتارازین که بعنوان صفارالزعفران یا جایگزین زعفران نیز شناخته می شود، حتی به بعضی از رستورانها نیز برای تزئین غذا عرضه می شود.

رنگهای وارداتي حتما بايد دارای پروانه بهداشتی ورود به کشور بوده و توسط شرکتهای معتبر دارای مسئول فنی وارد شوند . مورد بعدي، اينکه اين پودرها و رنگ‌ها حتما بايد فارسي‌نويس باشند؛ يعني يا از همان ابتداي ساخت در کشور توليدکننده روي بسته‌بندي دستورالعمل فارسي درج شود يا در ايران شرکت واردکننده برچسب فارسي روي آن بزند و تمامي محتويات داخل قوطي را روي برچسب به همراه شماره پروانه مجوز ورود و ترجمه کند. تاريخ توليد، انقضا و مدت زمان و مقدار مصرف نيز بايد روي برچسب قيد شده باشد . مهم تر از همه اینکه مصرف رنگ خوراکی اصولا برای مصارف خانگی توصیه نمی شود و مصرف آنها برابر ضوابط ابلاغی برای کارخانجات معتبر دارای مسئول فنی مجاز است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *